توسعه فعالیت های سازمان تدارکات پزشکی و شرکت های تابعه برای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز در شرایط شیوع کرونا

تأمین و توزیع محصولات راهبردی بهداشتی مورد نیاز در کشور برای مقابله با ویروس کرونا در دستور کار سازمان تدارکات پزشکی قرار دارد
به گزارش روابط عمومی شرکت پخش سها هلال به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان تدارکات پزشکی؛ این سازمان برای مقابله با ویروس کرونا از بدو امر اقدامات لازم را در راستای وظایف محوله و ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه آغاز نموده است و کماکان نیز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده فعالیت های خود را برای تأمین اقلام بهداشتی و دارویی به منظور کمک به هموطنان  و بیماران مبتلا به کووید 19 ادامه می دهد.
سازمان تدارکات پزشکی با تأمین و توزیع داروهای مورد نیاز، اعم از انواع ماسک و دستکش، محلول های ضدعفونی، گان و لباس محافظ برای کادر درمانی، عینک شیلد دار، دستگاه تب سنج لیزری و دیجیتالی و دیگر اقلام بهداشتی مورد نیاز توانسته است پاسخگوی بخشی از نیازهای هموطنان در این زمینه باشد. 
شرکت بازرگانی سها کیش وابسته به سازمان تدارکات پزشکی در راستای رسالت تأمین داروهای حیاتی کشور در شرایط خاص و بحرانی، تأمین و واردات نیازهای دارویی مردم در این زمینه را در اولویت نخست خود قرار داده است.
 داروخانه های تحت پوشش سازمان نیز با هدف رفع نیازهای دارویی و به منظور کاهش دغدغه های بیماران ، فعالیت های خود را در زمینه تأمین و توزیع داروهای مورد نیاز مردم گسترش داده و با رعایت و اجرای طرح فاصله گذاری فیزیکی که با اقداماتی همچون نصب استیکر بر روی صندلی ها و مقابل باجه ها (کف)،  نصب پوسترهای هشدار دهنده و نصب دستگاه ضدعفونی کننده در ورودی داروخانه ها انجام شده است، به خدمت رسانی و ارائه خدمات دارویی پرداخته اند. واحد تجهیزات پزشکی وابسته به این سازمان نیز در اپیدمی کرونا سعی کرده است تا نیاز بیماران به اقلام بهداشتی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا را تأمین و در اختیار هموطنانمان قرار دهد.
راه اندازی خطوط تولید ماسک سه لایه یکبار مصرف، محلول ضدعفونی کننده دست (antiseptic)  و شیلد ماسک در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران نیز از دیگر اقدامات این سازمان در زمینه کمک به مقابله با ویروس کرونا می باشد.
همچنین تأمین و توزیع انواع محلول های ضدعفونی کننده دست و سطوح، پد الکلی و ژل ضدعفونی کننده و سایر اقلام بهداشتی از سوی شرکت پخش سها هلال وابسته به این سازمان تأمین و از طریق مراکز چهارده گانه این شرکت در اقصی نقاط کشور توزیع شده است.